Irish Dew

Skupina vznikla v r. 1995 vydala. Od té doby vydala 2 alba – Závist a Šance, jež sklidily uznání jak doma, tak v cizině a hlavně na početných koncertech u publika. Kapelník Václav Veselý přizval ke spolupráci řadu výjimečných hudebníků jako jsou Lenka Filipová, anglický harfeník Sean Barry, Robert Křesťan, Zuzana Stivínová, senegalský hudebník Lamin Kouyaté, finská zpěvačka Noora Ruohonen a muzikanty z kapel Etc, Druhá tráva, aj.

Skupina Irish Dew v Křížlicích vystoupí v sestavě Václav Veselý – akordeon/kytara, Jan Veselý – housle, Jakub Klár – flétna, Martin Bouma – baskytara. 

Václav Veselý vystudoval státní konzervatoř Praha, obor akordeon u profesora Milana Bláhy. Hrál a hraje v různých skupinách, mj. Framus Five, Dobrá úroda, Etc…, spoluzakládal skupinu Dobrohošť i Irish Dew, spolupracoval a doprovázel řadu známých muzikantů na studiových nahrávkách. Také komponuje, píše aranže. 

Jakub Klár vystudoval Pražskou Konzervatoř  u profesora Riedlbaucha, obor příčná flétna. Je učitelem flétny v LŠU v Praze Braníku. Vyučuje hru na příčnou a zobcovou flétnu. Je členem souborů Takin´off a Michal Hromek. Consort, Irish Dew, Tam Tam Orchestra, C&K Vocal. Kromě sólové hry je členem několika komorních souborů, pravidelně hraje ve studentských a profesionálních orchestrech. Věnuje se i klasické hudbě a jazzu.

Martin Bouma

 

 

Jan Veselý