Jan Keller po studiích na Pražské konzervatoři u profesora Jaroslava Kulhana absolvoval AMU pod vedením profesora Josefa Chuchro. Jako student se též zúčastnil mistrovských kurzů u Miloše Mlejnika v Klagenfurtu a u Raphaela Wallfische v Londýně. V letech 1998–2010 byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Od roku 2006 pedagogicky působí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.
Velmi rád se věnuje hudbě komorní (a další), ale důležitou protiváhou k hudbě „klasické“ je pro něj vystupování s jazzovými formacemi, kde může střídat violoncello s baskytarou. Jeho kapela Noční Optika hraje téměř v nezměněné sestavě od roku 2002 výhradně původní hudbu a vydala již 6 CD. Od roku 2008 spolupracuje s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou v jejím kvartetu, s nimiž nahrál live desku Jana Koubková 65 a studiové desky Mýdlové bubliny a A tak si jdu…
Se seskupením Transitus Irregularis v roce 2012 natočili spolu s kytaristou Miroslavem Noskem zhudebněné básně Bohuslava Reynka. Nahrávka vyšla jako kniha básní a grafik tohoto umělce s vloženým CD u nakladelství Petrkov pod názvem Pod prahem svítá.
Rád poslouchá dobrou hudbu napříč žánry a na jeho playlistu bývá Lenka Dusilová, Zuzana Navarová, Suzanne Vega, Jan Spálený, Dežo Ursiny, Vladimír Mišík, Sting, Eric Clapton, skladatelé Bohuslav Martinů, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Herbie Hancock, Jimi Hendrix a mnoho dalších.
Matyáš Keller se narodil v Praze, ale vyrůstal v Horní Čermné. K violoncellu ho přivedl jeho strýc a kmotr Jan Keller, violoncellista České filharmonie, který byl dlouho jeho vzorem. Díky němu se mu cello zalíbilo a začal chodit do Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí k panu Petru Poslušnému. Na ZUŠ dostal výborné základy v orchestrální a komorní hře, především díky paní Miluši Barvínkové. Poté byl přijat na Pražskou konzervatoř do třídy profesora Jaroslava Kulhana. Nyní studuje na HAMU v Praze u prof. Tomáše Strašila. Mezitím studoval jeden rok historické violoncello na MUK Privatuniversität Wien. Absolvoval mistrovské kurzy, které vedli Michela Fukačová, Christoph Henkel, Emirhan Tunca, Colin Carr, Mikael Ericsson, Jerome Pernoo a Jiří Bárta. Absolvoval Orchestrální akademii České filharmonie, Orchestrální akademii SOČR a nyní je členem Orchestru Národního divadla.
Sólově vystoupil s orchestry jako Venti diversi ansamble, Komorní orchestr Jaroslava Kociana, Český komorní orchestr mladých, Barokní orchestr Pražské konzervatoře a Filharmonický orchestr Iwasaki. Účastnil se několika soutěží, například Heranovy violoncellové soutěže, soutěže Nadace Bohuslava Martinů, soutěže konzervatoří a další. Má za sebou zkušenosti s různými komorními soubory, především s klavírními trii. Také vystoupil například v newyorské Carnegie Hall jako člen České filharmonie. Rád by si zahrál také Royal Albert Hall v Londýně, ale to má stále před sebou.
Filip Dvořák vystudoval klavír na Konzervatoři v Brně. V následujícím období směřoval jeho zájem ke studiu cembalové hry a historicky poučené interpretace staré hudby na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. G. L. Mrázkové a generálbasu pod vedením Václava Lukse. Účastnil se mistrovských kurzů vedených Jacquesem Oggem, Johnem Tollem a Patrickem Ayrtonem, rovněž kurzů pro starou hudbu ve Valticích na Moravě a interpretačních kurzů “Händel project” při Sweelinck Conservatorium v Amsterdamu. Zájem o interpretaci staré hudby prohloubil studijním pobytem na Hochschule F. Mendelsohna Bartoldy v Lipsku. Je zakladatelem barokního souboru Hipocondria ensemble, s nímž koncertuje jak v České republice, tak v zahraničí. Spolupracuje se soubory Musica Florea, Collegium 1704, Ensemble Inégal či Venti Diversi, kromě jiných. Dále je pravidelným hostem Filharmonie Pardubice, Hradec Králové a Plzeň. Účinkuje se členy České filharmonie v různých komorních projektech. V poslední době úzce spolupracuje s houslistou a skladatelem Jiřím Sychou. Filip Dvořák vyhledává rovněž hudební žánry na pomezí klasické a jazzové hudby. Je zakladatelem jazz-barokní formace Transitus Irregularis. Intenzivně se rovněž zabývá stavbou, intonací a laděním cembal v dílně Františka Vyhnálka v Hovorčovicích.
Vstupné doporučené: dospělí: 100,- Kč; děti: 50,- Kč; rodinné: 220,- Kč